Guarana | Surowce
Koncentracja + Kofeina

Guarana

Energia
Koncentracja + Kofeina
Dowiedz się więcej
arrow

Guarana

Tropikalna jagoda

Guarana (Paullinia Cupana) to tropikalna jagoda rosnąca w amazońskich lasach. Jej smaku nie da się z niczym pomylić. Proszek z guarany smakuje gorzko i na jego bazie przygotowuje się w Brazylii napoje orzeźwiające. Guaranina występująca naturalnie w nasionach guarany działa na organizm w ten sam sposób co kofeina obecna w kawie.


To dlatego amazońskie plemiona przygotowywały dla swoich wojowników napoje z dodatkiem guarany. Pobudzające i energetyzujące napitki dodawały mężczyznom wytrzymałości i energii.

Tropikalna jagoda

Organiczny proszek z guarany pozyskuje się z pestek owocu suszonych na słońcu. Guarana marki Purella pochodząca z brazylijskich upraw nie zawiera żadnych szkodliwych substancji, dodatków i bakterii.


Guarana na codzienne pobudzenie i na odchudzanie

Potrzebujesz prawdziwego porannego przebudzenia? Zamiast filiżanki kawy, przygotuj sobie napój z dodatkiem guarany. Ta energetyzująca roślina z amazońskiej dżungli jest naturalnie bogata w kofeinę, która wspomaga koncentrację oraz spalanie tłuszczu. Dzięki kofeinie guarana pomaga poprawić Twoje samopoczucie. Zawarte w guaranie żelazo i tiamina przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.


Dodaj guaranę do swojej zdrowej diety

Proszek z guarany wykorzystaj do przygotowania pobudzającego napoju. Superfood możesz rozpuścić w wodzie lub soku. Guarana w umiarkowanych ilościach jest całkowicie bezpieczna. Polecana dzienna porcja guarany to 50-75 mg.


Tego nie wiedziałaś…

Mówi się, że guarana ma magiczne właściwości i pomaga w leczeniu wielu chorób i rozwiązywaniu problemów.

Legenda jednego z amazońskich plemion głosi, że guarana wyrosła z posadzonych w ziemi oczu dziecka zabitego przez bóstwo. Z lewego oka wyrosła dzika odmiana guarany, a z prawego hodowlana odmiana owocu.

arrow
2 razy więcej kofeiny niż kawa
arrow
uodparnia na stres
arrow
zwiększa koncentrację
arrow
poprawia pamięć

Koktajl zastrzyk energii

Składniki
  • 1/4 dużego świeżego ananasa
  • 4 pomarańcze
  • 1 cytryna
  • 1 łyżeczka startego imbiru
  • 1 łyżeczka GUARANY PURELLA
Cały przepis

Nasze surowce