Kurkuma | Surowce
WITAMINA C

Kurkuma

WSPIERA WĄTROBĘ
WITAMINA C
Dowiedz się więcej
arrow

Kurkuma

Przyprawa i środek leczniczy

Kurkuma, a właściwie ostryż długi to bylina z gatunku imbirowatych rosnąca dziko na terenie Indii. Uprawiana jest również w krajach o egzotycznym klimacie. Z byliny uzyskuje się pomarańczowy proszek, który służy jako przyprawa, ale też środek leczniczy.

Przyprawa i środek leczniczy

Kurkuma od Purella rosnąca naturalnie w Indiach pochodzi z kontrolowanych upraw od sprawdzonych dostawców. Uzyskany z rośliny proszek jest badany na obecność metali ciężkich i pestycydów.
Kurkuma Purella
jest całkowicie naturalna, nie zawiera glutenu ani GMO.

Żelazo i witamina B6 dla Twojej witalności
Czujesz się przemęczona, łatwo wpadasz w zdenerwowanie i jesteś rozdrażniona? Powodem może być niedobór żelaza i witaminy B6. Pirydoksyna, bo tak nazywa się witamina B6, poprawia działanie tkanki nerwowej i zapobiega m.in. zmęczeniu oraz depresji.
Żelazo bierze udział w procesach krwiotwórczych, więc gdy tylko przyjmujesz go z dietą za mało, spada poziom Twojej energii i witalności. Obniża się też Twoja odporność i częściej zapadasz na choroby.

Kurkuma w Twojej zdrowej diecie
Kurkuma uchodzi za roślinę pomagającą przy wielu schorzeniach (m.in. działa jak naturalny środek przeciwbólowy). Stosuj przyprawę codziennie, żeby uzupełnić swoją dietę o cenne witaminy (witaminy z grupy B, witaminę E i K) i minerały (żelazo, fosfor, mangan i potas).
Zalecane dziennie spożycie nie powinno przekraczać 2 g dziennie, jeśli kurkumę przyjmujesz z pożywieniem przez cały rok. Przy kuracji miesięcznej (mowa głównie o suplementach zawierających sproszkowaną roślinę) spożywaj nie więcej niż 4 g dziennie.
Tego nie wiedziałaś …
Kurkuma jest naturalną antytoksyną przeciwko ukąszeniu przez kobrę królewską.
Sproszkowanej rośliny możesz użyć do zabarwienia lukru lub domowej musztardy zamiast syntetycznego barwnika.

arrow
WSPIERA WĄTROBĘ
arrow
WITAMINA C
arrow
WITAMINA B6
arrow
NATURALNY ANTYOKSYDANT
arrow
NIACYNA

Nasze surowce