Lucuma | Surowce
Żelazo + Cynk

Lucuma

Regeneracja
Żelazo + Cynk
Dowiedz się więcej
arrow

Lucuma

Złoto Inków

Rdzenni mieszkańcy Ameryki Południowej wykorzystywali lucumę (Pouteria lucuma) jako pożywienie i lek. „Złoto Inków”, jak często nazywano roślinę, było stosowane jako naturalny antybiotyk, lek przeciwgrzybiczy oraz ułatwiający trawienie.

Sproszkowana lucuma bio od Purella pochodzi z kontrolowanych upraw w Peru. W jej uprawie nie stosuje się środków ochrony roślin, a proszek pozyskuje się przez wysuszenie owoców i odparowanie z nich wody. 

Złoto Inków

Naturalnie słodka lucuma o niskim indeksie glikemicznym jest doskonałym i zdrowym zamiennikiem cukru. Mogą ją bezpiecznie stosować diabetycy. Przeznaczona też dla osób na diecie bezglutenowej.


Słodycz bez wyrzutów sumienia

O takim superfood marzy każda z nas. Pyszny, słodki, a do tego zdrowy. Potrzebujesz szybkiej regeneracji po treningu? Chcesz przyspieszyć gojenie się ran i rzadziej chorować? Niech lucuma stanie się codziennym składnikiem Twojej diety. Sproszkowany owoc to źródło cynku i żelaza. Cynk pomaga zachować zdrowe włosy i paznokcie. Żelazo przyczynia się do zmniejszenia zmęczenia i znużenia. Jak jeszcze można przekonać Cię do spróbowania lucumy? Owoc zawiera tiaminę, mangan, czy witaminę C oraz wysoką zawartość błonnika pokarmowego.


Lucuma w Twojej zdrowej diecie

Lucuma smakuje jak toffi z dodatkiem syropu klonowego. Możesz dodawać ją zamiast cukru do deserów, jogurtu, twarożku… Możesz posłodzić nią też owsiankę albo ciasto. Lucumę dodaj do domowych lodów. Bezpiecznie mogą ją jeść również dzieci.


Tego nie wiedziałaś…

Dla Peruwiańczyków lucuma jest symbolem płodności. W biedniejszych rejonach Peru owoc stanowi ważny składnik codziennej diety. I chociaż trzeba czekać aż 5 lat, zanim roślina wyda pierwsze owoce, w jednym sezonie może urodzić ich nawet 500.

arrow
źródło błonnika i cynku oraz żelaza
arrow
zdrowy i smaczny odpowiednik cukru
arrow
źródło witaminy B3
arrow
przyspiesza regenerację organizmu
arrow
antyoksydant

Ekspresowe lody z mango

Składniki
  • 2 zamrożone banany
  • 1 dojrzałe mango
  • 1 łyżka LUCUMY PURELLA
  • 1 łyżeczka soku z cytryny
  • 1 łyżka świeżej mięty
Cały przepis

Nasze surowce