Darmowa dostawa w PL od 99zł

FAQ

Poniżej znajdziesz najczęściej zadawane pytania związane z produktami BeRAW oraz Purella. Sprawdź czy nasze odpowiedzi Ci pomogą, jeśli dalej będziesz mieć jakieś wątpliwości - napisz do nas!
Czy można stosować produkty BeRAW oraz Purella w ciąży oraz podczas karmienia piersią

Superfoods nie zostały całkowicie zbadane pod kątem przyjmowania ich przez kobiety w ciąży i karmiące. Większość z nich jest jednak bezpieczna. Nie zaleca się na 100 % spiruliny, chlorelli oraz morwy. 

Czy można stosować produkty Purella przy chorobach (nadczynność i niedoczynność tarczycy, cukrzyca, choroby nerek, hashimoto, zakrzepicy)?

Tak, te schorzenia nie są przeciwskazaniem do stosowania w wspomnianych jednostkach chorobowych. 

W jakiej porze dnia najlepiej spożywać shoty?

Nie ma specjalnych zaleceń co do pory spożywania shotów, ale ze względu na delikatne działanie pobudzające lepiej nie pić ich późno wieczorem. Wyjątkiem jest SuperShot Relax, który można pić wieczorem.

Dlaczego SuperHerbs można spożywać do godziny 18?

Wiele ziół ma działanie moczopędne i pobudzające. Wieczorem zaleca się jedynie rumianek, lipę oraz melisę. 

Czy Chlorella ma rozerwaną ścianę komórkową?

Tak, dzięki zastosowanemu procesowi produkcyjnemu, czyli metodzie suszenia tzw. spray dried (suszenia rozpyłowego), ściany komórkowe chlorelli zostają rozerwane, co nie uszkadza natomiast zawartości ich komórek. ​​​​​

Zawartość Kurkuminy w Kurkuma Bio oraz w Suplement Kurkuma?

Z uwagi na fakt, że w przypadku Kurkumy Bio w proszku stosujemy surowiec naturalny, nie jest możliwe jednoznaczne wskazanie zawartości kurkuminy - jest ona różna w zależności od zastosowanego surowca. W przypadku SuperSuplement Kurkuma użyty ekstrakt z kurkumy nie jest standaryzowany, co w konsekwencji wpływa także na rozbieżności w ilości kurkuminy. 

Czy suplementy (w tym kapsułka) są bezglutenowe?

Nasze SuperSuplements, których składnikami są różne ekstrakty roślinne a także otoczka kapsułki wytworzona z hydroksypropylometylocelulozy (poza chlorellą, która tej otoczki nie posiada) są naturalnie bezglutenowe co w tym przypadku oznacza, że nie zostały wyprodukowane z wykorzystaniem surowców pochodzących ze zbóż zawierających gluten.

Czy suplementy mogą stosować dzieci?

Produkty z linii SuperSuplements nie są dedykowane jako produkty do spożywania przez dzieci. Jednak wiele superfoods to naturalne produkty, którymi z powodzeniem można wspomagać dietę dziecka np. jagody goi, czarnuszka, chia, kurkuma, sól himalajska, morwa, kakao, miechunka, kakao, komosa ryżowa, cukier koksowy i mąką kokosowa. 

Produkty dedykowane dzieciom produkujemy pod marką BeRaw Kids, które można kupić m.in. w naszym sklepie internetowym.

Czy suplementy są standaryzowane?

Niektóre z oferowanych przez nas SuperSuplements zawierają ekstrakty roślinne standaryzowane. Są to: Ashwagandha, Kurkuma (w przypadku ekstraktu z pieprzu czarnego), Ekstrakt z liści oliwki (poza ekstraktem z bulw czarnego czosnku). Informacja o standaryzacji widnieje w wykazach składników SuperSuplements przy nazwach ekstraktów. 

Czy i które produkty Purella oraz BeRAW są bezglutenowe?

Produkty oznakowane na opakowaniach jako “bezglutenowe/-y” zawierają nie więcej niż 20 mg/kg glutenu i są w rozumieniu załącznika do rozporządzenia nr 828/2014 “bezglutenowe”. 

Jaka jest zawartość guarany i kurkumy w shotach?

Informacje te podane są w wykazach składników naszych SuperShots, i tak: sok z kurkumy NFC stanowi 4% SuperShot Recovery, natomiast guarana w proszku 1% SuperShot Energy.  

Czy wysyłamy produkty za granicę i jaki jest koszt (jaki kurier i od ilu darmowa dostawa)?

Tak, wysyłamy przesyłki do wszystkich krajów Unii Europejskiej oraz do Wielkiej Brytanii i Norwegii. Koszt przesyłki zagranicznej to 50 zł. Darmowa dostawa za granicę możliwa jest przy zamówieniach o wartości od 299 zł.

Czy prowadzimy badania pod kątem glutenu i metali ciężkich (czy sa bezpieczne dla osób z celiakią i alergią na nikiel)?

Prowadzone są analizy laboratoryjne pod kątem obecności alergenu - glutenu dla produktów oznaczonych na opakowaniach jako “bezglutenowe/-y”, a także badania w związku z metalami ciężkimi (są to arsen, kadm, ołów, rtęć). Nie monitorujemy natomiast obecności niklu w związku z alergią na ten metal.

Czy nasze produkty barwią jedzenie?

Niektóre z naszych produktów charakteryzują się intensywnymi barwami, np. chlorella czy kurkuma w proszku. Wydaje się zatem, że mogą one wpłynąć także na barwę produktu.  Produkty naturalnie oddają swoją barwę w potrawie np. jagody maqui, acai – fioletowe, czy kakao- brązowe, moringa- zielone. Ale nie wynika to z dodatku barwników. 

Ile shotów można spożyć w ciągu dnia?

Jak z każdym, nawet zdrowym produktem należy zachować umiar. Zaleca się 1 shot z każdego rodzaju dziennie.

Czy shoty są w szklanych czy plastikowych butelkach?

Nasze shoty nalewane są do szklanych, przezroczystych butelek.

Czy istnieje możliwość odbioru osobistego?

odp

Dlaczego umieszczamy oznaczenie “bez dodatku cukru”?

Na naszych produktach często pojawiają się zapisy “Bez dodatku cukru. Zawiera naturalnie występujące cukry.” Oświadczenie takie stosujemy zgodnie z rozporządzeniem 1924/2006, bowiem nie dodajemy do produktów mających ten komunikat żadnych cukrów prostych, dwucukrów ani żadnych innych środków spożywczych zastosowanych ze względu na ich właściwości słodzące. Pragniemy natomiast zauważyć, że komunikat ten nie oznacza tego samo co oświadczenie “nie zawiera cukrów” (czy też “bez cukru”), bowiem nasze produkty naturalnie zawierają cukry w ilości >0,5 g cukrów/100 g lub ml.