Zadbaj o siebie z Purella Superfoods

Porady

właściwości kakao

Jakie właściwości ma kakao i dlaczego warto je spożywać?

Kakao można jeść w wielu postaciach, jednak tą najbardziej znaną i lubianą jest oczywiście czekolada. O tym, jakie właściwości ma kakao oraz jakie produkty wybierać, aby pozytywnie wpłynąć na swoje zdrowie, przeczytasz w tym artykule. Zajrzyj i dowiedz się: czy kakao jest afrodyzjakiem oraz jak wpływa na umysł i urodę.
Czytaj więcej
Lista superfoods

Lista superfoods. Które rośliny zaliczamy do superżywności?

Czy wiesz, czym jest superżywność? Czym się charakteryzuje oraz jakie produkty się do niej zaliczają? Superfoods często kojarzą się z produktami z odległych zakątków świata, ale tak naprawdę to mamy wiele superfoods z polskim rodowodem. Poznaj świat superżywności i sprawdź, jak te produkty mogą poprawić działanie Twojego organizmu.
Czytaj więcej
Czarnuszka

Czarnuszka – właściwości, działanie, stosowanie

Co to jest czarnuszka? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które po raz pierwszy spotykają się z tym produktem. Tymczasem czarnuszka to nic innego jak roślina posiadająca charakterystyczne czarne ziarenka o korzystnych dla ludzkiego organizmu właściwościach. Jest ona znana i ceniona od tysiącleci. Starożytni władcy egipscy życzyli sobie być chowani z czarką oleju z jej nasion, który uważali za życiodajny napój. Już wtedy była cenionym składnikiem w produktach medycyny ludowej i w kosmetyce. Krążyło nawet powiedzenie, że potrafi wyleczyć wszystko oprócz śmierci. Oczywiście przypisywanie czarnuszce aż takich właściwości zdrowotnych jest nieuzasadnione, ale zawiera ona wiele składników pozytywnie wpływających na zdrowie, które...

Czytaj więcej
Jak zdrowo się odżywiać?

Jak zdrowo się odżywiać?

Wiedza o tym, jak zdrowo się odżywiać, jest równie ważna jak to, dlaczego w ogóle warto dbać o zdrowe nawyki żywieniowe. To, co jesz, wpływa na to, jak się czujesz. Dietę bogatą w tłuste i słone fast foody, wysokoprzetworzone słodycze, litry słodkich jak ulep napojów oraz suplementy, które mają trochę naprawić konsekwencje takiego jedzenia, trudno uznać za zdrowy styl odżywiania. Wzdęcia, bóle brzucha, brak energii na co dzień nie muszą świadczyć o poważnej chorobie – często mówią natomiast o niedoborze niektórych substancji odżywczych i nadmiarze innych. Jak się zdrowo odżywiać, żeby czuć się dobrze? Czym jest zdrowe jedzenie? To, że...

Czytaj więcej
Jak radzić sobie z ochotą na słodycze?

Jak radzić sobie z ochotą na słodycze?

W tym artykule dowiesz się, że istnieją skuteczne sposoby radzenia sobie z ochotą na słodycze. Między innymi zrozumiesz przyczyny ochoty na słodycze oraz to jak wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe. Przeczytaj i dowiedź się jak pozytywnie wpłynąć na kontrolę swojego organizmu w walce ze słodyczami.
Czytaj więcej